Види майна, що реалізується через систему Прозоро.Продажі

0 Comments

Електронні аукціони щодо продажу, оренди та малої приватизації комунального та державного майна в Україні проводяться через систему Прозоро.Продажі. На електронних торгівельних майданчиках, інтегрованих в цю систему, є можливість придбати чи орендувати житлову та комерційну нерухомість, автомобілі, земельні ділянки, вагони Укразалізниці, тощо. Також тут продаються цінні папери, права вимоги щодо кредитів, деревина, металобрухт, права на добування корисних копалин та багато іншого. Через цю електронну систему можна придбати все: від квартир до офісної техніки та меблів. Дізнатися, що саме продається наразі в Прозоро.Продажі можна тут sale.uub.com.ua.

Мала приватизація

З 2018 року в Україні діє закон, відповідно до якого мала приватизація може відбуватися тільки через систему Прозоро.Продажі. Приватизувати можна земельні ділянки, споруди, пакети акцій державних підприємств, тощо. Вперше торги стосовно малої приватизації в Україні через електронну систему Прозоро відбулися 17.08.2018 року.

Чим мала приватизація відрізняється від великої? Головна відмінність – це вартість об’єкта, яка не повинна перевищувати 250 мільйонів гривень.

Продаж нерухомості

На Прозоро.Продажі продається державна, комунальна та комерційна нерухомість. Вся нерухомість умовно може біти поділена на житлову та нежитлову. До комерційної нерухомості відносяться магазини, офіси, торгові центри, виробничі бази, склади та заклади харчування. Тут можна придбати будь-який об’єкт за вигідною ціною.

Продаж арештованого майна

В зв’язку зі змінами в українському законодавстві, на сьогоднішній день реалізація арештованого майна в Україні можлива лише через систему електронних аукціонів відкритого типу. Майно арештує Державна виконавча служба, яка і виступає організатором торгів. Раніше із-за відсутності чіткого регулювання даної сфери діяльності, арештоване майно могло продаватися по дуже низьким цінам, що було не вигідно для боржника та кредиторів, які бажали отримати втрачені кошти. Але наразі продаж такого майна можливий тільки у контрольованій державою електронній системі торгів, тому майно буде продаватися лише по справедливим цінам. Більш детальніше про це описано тут https://sale.uub.com.ua/news/prodazh-areshtovanogo-majna-na-aukcionah-prozorro-prodazhi.

Оренда вагонів

Раніше вагони Укрзалізниці часто могли стояти без діла, що дорого коштувало підприємству. Але зараз вони здаються в оренду на той час, коли їх використання не потрібне. Орендувати через систему Прозоро.Продажі можна платформи, криті вагони, на піввагони (в тому числі і глуходонні), а також платформи, що використовуються для транспортування автомобілів. Крім цього також можна орендувати інтерактивний графік руху поїзду, завдяки чому можна забезпечити перевозку зерна з пункту А до пункту Б в установлений день та час.

Продаж деревини

На Прозоро.Продажі також можна придбати необроблену деревину у державних підприємств, які щорічно проводять санітарну вирубку лісу. Отримані від продажу кошти будуть направлені в державний бюджет та використані для майбутнього відновлення лісових насаджень. Придбати можна кругляк хвойних та листяних сортів дерев, дрова для промислового використання, тощо.

Продаж металобрухту

В цій системі через акредитований торгівельний майданчик також можна придбати металобрухт – лом чорних та кольорових металів. Кожен лот включає в себе окремий вид металобрухту.

Крім цього через Прозоро.Продажі можна купити права на добування корисних копалин, акції підприємств, активи збанкрутілих банків, кредитні портфелі та багато чого іншого.