Становлення відкритого аукціону Прозорро

0 Comments

Наприкінці 2020 року з’явилися новини, про які вже давно говорили, але в них ніхто не вірив. Верховна Рада України надала дозвіл на внесення законопроекту, який надає повноваження торгівлі землею. Ця резолюція розглядалася не лише на політичному рівні, а й у суспільстві в цілому більше десятка років, однак жоден з них не наважився на таке значуще рішення. Продаж земельних ділянок в Україні був раніше безпідставно припинили. На той час це було надзвичайне рішення. Заморожування проекту тривало довгі роки.

Це відбувалося від того, що в перші роки після розпаду СРСР країна загрузла в політичному та економічному колапсі. Влада не могла контролювати те, що відбувалося, тому заборона продажу землі стала необхідною дією. Тоді на території України панував хаос, беззаконня та корупція. Земельні володіння постійно займали високі оцінки і тому вважалися прибутковою інвестицією.

Україна має величезний спектр сільськогосподарських чи інших земельних ділянок. Шахрайства здійснювалися в усіх сферах економіки, багато великих фабрик і підприємств зазнали збитків від неправильного політичного курсу та ведення справ. З метою забезпечення сільського господарства, державної безпеки та економічної сфери зупинено мораторій на продаж земельних ділянок. Жертвами цієї ситуації став український народ. Обмеження права користування приватною власністю порушували конституційні права людини.

Дискусії щодо заморожування велись довгі роки, але нещодавно чинний президент України підписав закон про скасування призупинення дії законопроекту про продаж земельних ділянок. Це стало допустимо з 1 липня 2021 року за підтримки та організації спеціальних аукціонів, про котрі більше інформації на сайті Української енергетичної біржі https://sale.ueex.com.ua/ru/news/prodazh-zemli-na-aukcioni-onlajn-u-systemi-prozorro-sale

Проведення відкритих тендерів в системі Прозорро

Перший етап – створення комісії та підготовка необхідної організаційної документації.

Другий етап – розміщення повідомлення про покупку в загальнодоступних джерелах. Також публікується документальна база, що містить інформацію про умови проведення тендерів, представлення вимог до участі у тендері постачальникам, а також критерії відбору. Усі дані є загальнодоступними та безкоштовними.

Постачальники, які бажають взяти участь у тендері, повинні подати заявки до встановленого терміну. Крім того, учасникам необхідно додати до заявки додаткові документи, в яких буде не тільки інформація про організацію, а й опис характеристик товару чи послуги, що поставляється.

Також замовник може провести попередню класифікацію з метою відбору постачальників, пропозиції яких відповідають вимогам тендерної документації.

Тендер вважається дійсним, якщо подано більше однієї заявки. В іншому випадку замовник може змінити тендерну документацію і знову оголосити про закупівлю, або взагалі відмовитися від цього тендеру.

Зазначимо, що скасування або зміна умов після оголошення про початок тендеру може бути здійснено замовником не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення відведеного часу для подання заявок. І в цій ситуації термін прийому заяв також має бути збільшений, щоб до закінчення терміну їх прийняття залишалося більше десяти днів.

Існують також заборонені конфігурації, які включають зміну лоту та збільшення застави.

Третій етап – перегляд та вивчення отриманих заяв. Строк розгляду перших частин надійшли заяв не повинен перевищувати п’яти робочих днів.

Четвертий етап – аналіз отриманих пропозицій від постачальників та визначення переможця. Переможець зазначається у підсумковому протоколі, який розміщується на наступний робочий день після оприлюднення результатів вивчення другої групи заявок. Не раніше ніж через десять і не пізніше двадцяти днів з дня оголошення результатів тендеру з переможцем укладається договір.

Вигідні лоти системи Прозорро

Навряд чи можна уявити своє життя без чотириколісних друзів: користуємося автомобілями на роботі, під час відпочинку, вирушаємо в далеку подорож, перевозимо вантажі, долаючи великі ділянки доріг. Легко заощадити, відкривши бізнес або вибравши спеціальні автомобілі для щоденної їзди. Авто на вказаному порталі коштує набагато дешевше, ніж в автосалоні, проте, судячи з хороших прикмет, виставлені машини в основному не поступаються тим, що демонструються в салоні.

Якщо ви хочете купити автомобіль в системі Прозорро.Продажі, то ви можете знайти такі типи автомобілів:

  • автомобілі легкові;
  • вантажівки;
  • автомобілі преміум класу;
  • пасажирські;
  • бронетехніки, що використовуються для перевезення грошей;
  • спецтранспорт (навантажувачі, різні види тягачів, евакуатори, екскаватори, автокрани).

На сайті можна придбати автомобіль мінімум за 15 000 грн. Однак нинішній автомобіль на цьому ж порталі набагато дорожчий. До речі, багато організацій продають автомобілі, які підходять тільки для автозапчастин. І їх традиційно купують різні майстерні та автосервіси.