Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /sites/flowersmarket.com.ua/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292
Розслідування корупційної формули «Роттердам +» відновлено - FlowersMarket

Розслідування корупційної формули «Роттердам +» відновлено

0 Comments

Спеціалізована антикорупційна прокуратура відновила розслідування справи за схемою «Роттердам +». 27 січня САП повідомила про цей факт журналістів. Речниця антикорупційної прокуратури, Ольга Постолюк, зазначила, що процес було призупинено двічі прокурором Пономаренком без вагомих підстав.

25 січня Пономаренка було усунено від його посади. За даними Національної агенції у боротьбі з корупцією, кількість доказів у справі, яка стосується формули «Роттердам плюс», достатня для винесення відповідного вироку в суді.

У центрі протидії корупції розповіли, що є також два позови у відповідній страві. Вони є потерпілими. Раніше (28 серпня 2020 року) антикорупційна прокуратура розповсюдила інформацію про закриття справи стосовно згаданої схеми. Основною причиною було зазначено відсутність достатньої кількості переконливих доказів заподіяних збитків підприємствам та населенню.

Додатково було повідомлено, що розслідування стосується службовців НКРЕКП, які (вірогідно) зловживали службовим становищем. Подібна діяльність стала причиною збитків і здачі національних інтересів.

НАБУ закликало генпрокурора Ірину Венедіктову змінити голову групи прокурорів, які займаються процесуальним наглядом у цій справі. На даний час Венедіктова не відповіла на вимогу, ігноруючи її. Про оновлення у справі можна більше дізнатися на офіційному каналі НАБУ у Telegram.

Що відомо про формулу «Роттердам +»

Після початку російського вторгнення та окупації частин Донецької, Луганської областей з’явилася необхідність постачання енергоресурсів без участі РФ.

З цією метою структури, підконтрольні Рінату Ахметову, запропонували постачання українського вугілля за вартістю рівною тій, що встановлюється у голландському порту Роттердам. При цьому ніякого імпорту палива не було, натомість тарифи на електроенергію з 2014 року зросли у декілька разів, чим завдали значних збитків споживачам.

Підконтрольні Ахметову ЗМІ, тим часом, продовжують розповсюджувати дезінформацію про необхідність подальших підвищень тарифів на енергоносії.

Більше про новини з ринку енергоносіїв та інші економічні події можна дізнатися за адресою https://aeaep.com.ua/info/rynky-z-iakymy-pratsiuie-asotsiatsiia-birzhovi-i-elektronni-majdanchyky/ .