Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /sites/flowersmarket.com.ua/wp-includes/class-wp-hook.php on line 292
Падіння вартості Facebook та Twitter на фоні політичної боротьби в США - FlowersMarket

Падіння вартості Facebook та Twitter на фоні політичної боротьби в США

0 Comments

Акції двох «big tech» гігантів – Twitter та Facebook обвалилися одразу після блокування облікових записів президента США, Дональда Трампа. Останнього звинувачують у начебто підбурюванні до насильства (що, судячи з дописів президента, не є правдою) в Капітолії.

Загальна сума фінансових втрат склала 51,2 мільярди доларів. Це вказує на падіння вартості акцій приблизно на 7-10% у кожної компанії. Експерти це пояснюють з падінням довіри інвесторів та ринку до Facebook та Twitter, які все частіше вдаються до цензури. Вона мотивується стандартними для вказаних соцмереж причинами:

  1. «мова ворожнечі»;
  2. «цькування та насильство»;
  3. «поширення терористичного контенту»;
  4. «систематичне поширення недостовірної інформації».

Після заворушень у Капітолії, які були використані демократичною партією США для передчасного усунення свого політичного опонента, було заблоковано десятки тисяч користувачів обох соціальних мереж. Основний мотив – поширення дописів та підписка на соратників Трампа.

Особливо цікаво на фоні бана президента США виглядає повна відсутність реакції на твіти Аятоли Хомейні, який прямо закликає знищити Ізраїль, або аккаунти «Antifa» та BLM з прямими погрозами громадянам США.

Подальші зміни у вартості цінних паперів

На кінець січня 2021 року очікується часткове відновлення позицій, втрачених компанією Facebook на фоні нещодавніх подій. Прогноз котирувань – 257,40 на 31 січня. З Twitter все набагато складніше: у зв’язку з відмовою відновлювати обліковий запис Трампа (що вже зробив Facebook) велика кількість користувачів платформи переходить до конкурентів у вигляді Telegram та Gab. Свій «внесок» зробила компанія Amazon, яка припинила обслуговування серверів іншого конкурента Twitter – Parler.

Всі згадані події повинні підштовхнути боротьбу федеральної торгової комісії, яка ще в липні 2020 року почала розглядання справи про недобросовісну конкуренцію. Серед таких компаній виділяється Facebook, який придбав Instagram та WhatsApp, щоб «знищити» потенційних суперників на ринку.

Якщо справа буде успішною, Facebook будуть змушені продати згадані підрозділи, що зменшить вартість компанії та її капіталізацію. Не дивлячись на це, Facebook планують отримати прибуток в 22-25 мільярдів доларів за 2021 рік. На aeaep.com.ua можна дізнатися більше про подальший розвиток подій, пов’язаних з роботою відомих компаній.

Ці та інші новини читайте на сайті Асоціації біржевих та електроних майданчиків України – aeaep.com.ua.