Аукціони на Україні

0 Comments

1 липня на території України почали свою дію повноцінні торги земельними володіннями. Величезний фурор викликала ця ситуація на власників земельних територій, у яких присутні паї або землі в особистій власності. До цього моменту будь-яка людина міг розпоряджатися своїми володіннями з обмежувальними параметрами: на кожну людину неповинно було бути більш 100 гектар землі, які він міг продати або здати в оренду іншій людині, фірмі або організації.

Офіційні торги будуть проходити на майданчику Прозорро.Продажі, що призведе дії з земельними територіями до відкритості, прозорості угод і чесності всього процесу торгів. Тут не буде корупційних протизаконних дій, в будь-який процес вибору, оформлення угоди або покупки не втручатимуться треті сторони, а також не буде рейдерських захоплень, які не так давно переважали в аграрному секторі.

Яка особливість проведення торгів

Форма проведення торгів – електронна, тому процес вибору, оформлення угоди та передача купленого або прийнятого в оренду ділянки землі буде швидким і легким. Важливим є те, що всі угоди і оформлення документів будуть контролюватися і відбуватися через сайт Держгеокадастру, також в електронній формі.

Закон №522 формує повноцінні ринкові відносини аграрного сектора України, а весь процес буде проходити законно і поступово. Відповідно до Закону є деякі обмежувальні дії з земельними ділянками: фізична особа може здійснювати дії зі своїми територіями або паями по обмеженню площі землі до 100 гектар на одну фізичну особу; а юридичні особи можуть здійснювати діями зі свої паями або особистими територіями лише з обмеженням в 10 000 гектар на одну юридичну особу.

До того ж Україна за допомогою офіційних торгів хочуть знизити показники тіньової політики, які зараз становлять близько 60-90 млрд. грн. В даний час торги земельними ресурсами є популярними в економічно розвинених країнах, де завдяки введенню торгів, країни змогли знизити показники тіньової політики. Також Україна вказує, що торги земельними угіддями будуть відмінно позначатися на вітчизняних фермерів, які зможуть законно купувати або брати в оренду земельні території і розвивати сільськогосподарський бізнес https://www.uub.com.ua/prozorro/perspektivni-rinki/zemelni-dilyanki/.